تاتو تریبال

تاتو تریبال چیست؟

کسانی که عاشق دنیای تاتو بدن هستند همیشه به دنبال چیزی جدید و اصلی هستند. تاتو تریبال متشکل از خطوط روان و طرح های استادانه، آزادی حرکت زیادی را ارائه می دهند. در واقع با استفاده از همان نمادها می توان بی نهایت ترکیب مختلف ایجاد کرد و در نتیجه کار خود را شخصی کرد .

تتو های تریبال معمولاً روی بازو زده میشوند. اما واضح است که می توان آن را در هر قسمت از بدن انجام داد. این نوع تتو یک مدل بسیار قدیمی است که نیازمند دقت بسیار بالایی است. هر نماد، در واقع، معنای دقیق خود را دارد که اغلب با معنویت مرتبط است.

تاریخچه تاتو تریبال

همانطورکه از نام آن پیداست، تتو قبیله‌ای ( تریبال ) از قبیله‌ یا از همه آن جمعیت‌هایی که چه ازنظر فیزیکی و چه فرهنگ و سنت دور ما هستند، نشأت می‌گیرد.

اینها قدیمی ترین تتو های روی زمین هستند که نمونه هایی از آنها بر روی بدن یخ زده مردی که در سال 1991 یافت شد و بیش از 5300 سال پیش زندگی می کرد، پیدا شده است .

سالن تاتو تریبال بانوان ستارخان تهران
سالن تاتو تریبال بانوان ستارخان تهران

این دسته تتو ها شامل طرح های بسیار متنوعی از مردمان بومی مختلف با فرهنگ های بسیار متفاوت است. کشورهای زیر در اجرای این طرح پیشتازند:

 1.     مائوری
 2.     مصری ها
 3.     ساموآ
 4.     فیلیپین
 5.     آزتک ها
 6.     امریکایی های اصیل
 7.     سلت ها
 8.     بسیاری  فرهنگ های دیگر آمریکای جنوبی
مرکز تخصصی تاتو بدن در ستارخان
مرکز تخصصی تاتو بدن در ستارخان

البته که ممکن است تتوهای تریبال معانی خاص و نمادی داشته باشند. این معانی و نمادها ممکن است از فرهنگ به فرهنگ و از الگو به الگو تغییر کنند. با ما در بهترین سالن تاتو بدن در غرب تهران (ستارخان) همراه باشید در ادامه,

به بررسی برخی از معانی و نمادهای رایج در تاتوهای تریبال اشاره می‌کنم:

 1. تاتوهای تریبال آفریقایی:
  • تاتوهای آفریقایی اغلب نمادهایی از فرهنگ و طبیعت دارند. به عنوان مثال، تتوهایی با الگوهای جمله‌سازی معمولاً نمایانگر داستان‌ها و تاریخ آفریقا هستند.
 2. تاتوهای تریبال ماورائی‌الکلی:
  • تتوهای ماورائی‌الکلی اغلب نمادهای معنوی و دینی دارند. این تاتوها می‌توانند نمادهایی از خدایان، جشنواره‌ها، یا راهنمایان روحانی از دنیای ماورائی‌الکلی باشند.
 3. تاتوهای تریبال نیوزیلندی (ماورائی تایتی):
  • تتوهای نیوزیلندی (ماورائی تایتی) اغلب به عنوان “موکوری” شناخته می‌شوند و دارای نمادهای مخصوصی مثل مردمان و ترکیبات هندسی هستند که نمایانگر تبار و موقعیت اجتماعی فرد در جامعه می‌شوند.
تاتو تریبال
تاتو تریبال
 1. تتوهای تریبال هاوایی:
  • تاتوهای هاوایی اغلب به عنوان “کاکو” یا “کوکوپو” شناخته می‌شوند و معمولاً نمادهای جزیره هاوایی و انتقال داستان‌های اسطوره‌ای از آن منطقه را نمایان می‌کنند.
 2. تتوهای تریبال سلتیک:
  • تتوهای سلتیک نمادهایی از فرهنگ کلت‌های سلتیک و انسان‌های قدیمی را به تصویر می‌کشند. این تاتوها اغلب شامل نمادهایی از موادی مثل درختان، جانوران، و گره‌ها هستند.
 3. تتوهای تریبال اینکا:
  • تتوهای اینکا نمادهایی از فرهنگ آمریکای لاتین را نمایان می‌کنند. این تاتوها معمولاً شامل نمادهایی از بومیان، جلد، و مواد مذهبی هستند.
بهترین تاتو کار خانم در ستارخان تهران
بهترین تاتو کار خانم در ستارخان تهران

برای همه این فرهنگ‌ها، تاتو تریبال دارای معنایی بسیار متفاوت داشت، و تا حدودی هنوز هم دارد. مخصوصاً در مورد اقوام متفاوت که امروزه ارزش زیبایی شناختی تقریباً منحصر به فرد دارند.

برای این مردم بومی، تاتو بدن آنها راهی برای متمایز کردن خود، هم ازنظر مذهبی و هم اجتماعی بود .

و همچنین ارزش معنوی بالایی داشت ، تاتو تریبال برای هر قبیله ای که از آنها استفاده می کردند و برای هر فردی  آنها را بر بدن خوداجرا میکرد نیز متفاوت بود.

آنها برای اهداف مختلفی مانند:

 1.     شناسایی عضویت یک رتبه در قوم
 2.     محافظت از شیاطین و بیماری ها
 3.     علامت گذار به بزرگسالی (مثلاً برای مائوری ها)

در برخی جمعیت ها، جنگجویان نیز برای برجسته کردن ارزش آنها و حتی در برخی قبایل، برای مشخص کردن تعداد دشمنانی که در نبرد کشته شده اند، تتو می کردند.

تاتو رینگ دور ران پا در ستارخان خیابان حبیب الله
تاتو رینگ دور ران پا در ستارخان خیابان حبیب الله
بهترین سالن تاتو بدن در تهران ستارخان
بهترین سالن تاتو بدن در تهران ستارخان

تاتو تریبال و معنی آن:

اصطلاح قبیله تریبال دسته بسیار گسترده تری از تتو ها را نسبت به آنچه تصور می شود مشخص می کند. تتو های تریبال تتو های سنتی قبایل از دورترین و دورترین نقاط کره زمین است .

تاتو تریبال که به عنوان نشانه ای متمایز از قبیله ها و خانواده ها استفاده می شد، به عنوان طلسمات حک شده بر روی پوست در نظر گرفته می شد. اینها نمادهای مذهبی یا صرفاً معنوی هستند که ارواح شیطانی یا انرژی های منفی را از خود دور می کنند. از آنها به عنوان طلسم یا کارهای هنری ساده نیز استفاده می شود.

بسته به قبیله یا شخص، تتو های تریبال اشکال مختلفی دارند. به عنوان مثال، برای مائوری ها – قبیله ای که اصالتاً نیوزلند هستند – دو نوع تتو وجود دارد.

از این رو مجموعه ای دیگر ازمعانی تاتو تریبال ، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، مانند آزادی، خودانگیختگی، خلاقیت و استعداد بوجود می آید. این نشان دهنده ظرافت، جادو، توهم، رویاها و همچنین تغییر و بلوغ است. ژاپنی ها آن را بعنوان نماد شادی، قدرت، شجاعت و موفقیت در نظر می گیرند.

تاتو تریبال دست
تاتو تریبال دست

 محبوب ترین طرح تاتو تریبال

امروزه بدیهی است که معنای تتو های تریبال تغییر کرده است، اما برخی افراد وجود دارند که طرح خیلی گنگی را نمی خواهند و ترجیح می دهند طرحی را انتخاب نمایند که بیانگر چیزی باشد. در میان محبوب ترین طرح ها، مطمئناً می توان به خورشید، مارمولک، مرغ مگس خوار، گل نیلوفر آبی ، شیر، سنجاقک و عقرب اشاره کرد.

خورشید یکی قدیمی‌ترین و پرطرفدارترین تاتو تریبال در جمعیت‌های باستانی، بویژه در منطقه شرق است. در برخی از قبایل خورشید نماد خدایان بود، در حالیکه در برخی دیگر نوید خوبی برای زندگی کردن بود.

ما در بهترین سالن تاتو بدن در غرب تهران (ستارخان) بهترین ایده ها را جمع آوری کرده ایم.

تاتو رینگ دور دست
تاتو رینگ دور دست

بطوریکه این اولین تتو بود که با پا گذاشتن به بزرگسالی انجام شد. حتی مارمولک همیشه یک حیوان خوش شانس بوده است و نشان دهنده قدرت بازسازی و دانستن اینکه چگونه پس از رویارویی با موانعی که زندگی به سر ما می زند چگونه ازجای خود بلند شویم.

تاتو تریبال روی سینه در تهران ستارخان خیابان بهبودی
تاتو تریبال روی سینه در تهران ستارخان خیابان بهبودی

تاتوها یکی از شیوه‌های برجسته‌سازی زیبایی بدن و بیان افکار و احساسات فردی هستند. تاتوهای رینگ دور دست یا دور پا  و یا پلمپ دست و همچنین پلمپ پا  و نیز روی سینه , کمر, کتف و غیره …از جمله انواع محبوب تاتوها هستند که در اطراف مچ دست یا پا انجام می‌شوند. این تاتوها به عنوان یک زیورآلات بدنی بی‌نظیر شناخته می‌شوند و علاوه بر جلب توجه، دارای معانی و نمادهای خاصی هستند.

معانی و نمادها:

 1. زیبایی: تاتو رینگ دور دست یا پا به خوبی به زیبایی و ظرافت بدن اضافه می‌کند. این تاتوها به عنوان یک شکل هنری بر روی پوست به نمایش گذاشته می‌شوند و می‌توانند طراحی‌های هندسی، گل، پرندگان، یا الگوهای دیگری داشته باشند.
 2. معنای زندگی: برای بسیاری از افراد، تاتوهای رینگ دور دست یا پا نمایانگر مراحل مختلف زندگی و تغییرات اجتماعی هستند. این تاتوها می‌توانند نمایانگر تجربیات و سفرهای فردی باشند.
 3. نمایانگر نشانه‌ها و نمادهای معنوی: برخی از افراد تاتوهای رینگ دور دست یا پا را برای نمایانگر معناهای مذهبی یا معنوی می‌آورند. این تاتوها ممکن است نمایانگر اعتقادات دینی یا ارتباط با مفاهیمی مثل مرگ و تولد باشند.
 4. معنای عشق و دوستی: بعضی افراد تاتوهای رینگ دور دست یا پا را به عنوان نمایانگر عشق و دوستی در نظر می‌گیرند. این تاتوها ممکن است به شکل دسته‌ها یا انگشترها نمایانگر ارتباط عاطفی با کسی خاص باشند.

روند طراحی: برای داشتن تاتوی رینگ دور دست یا پا، ابتدا باید یک طرح مناسب انتخاب شود. سپس تاتواگر ماهر، طرح را با دقت بر روی پوست اجرا می‌کند. به عنوان یک تاتوی دائمی، مراقبت‌های ویژه‌ای برای حفظ رنگ و زیبایی تاتو لازم است.

تاتوهای رینگ دور دست یا پا می‌توانند یک افکار و هنر ویژه‌ای باشند که زیبایی و معنا را به همراه دارند. با انتخاب طرح و معنای مناسب برای خود، می‌توانید یک تاتوی منحصر به فرد و شخصی داشته باشید که همیشه با شماست.

آموزش تخصصی تاتو بدن در غرب تهران (ستارخان)

مرکز تخصصی آموزش صفر تا صد تاتو بدن بهترین آموزشگاه تاتو در غرب تهران با حضور بهترین مدرس تاتو آماده ارائه خدمات آموزشی به شما عزیزان میباشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر وارد صفحه آموزش تاتو بدن شوید.

در مرکز تخصصی تاتو بدن در غرب تهران محدوده ستارخان (دریان نو, خیابان پاتریس لومومبا, خیابان بهبودی, خیابان سازمان آب, خیابان نصرت, خیابان حبیب الله, خیابان شادمهر, شهر آرا, برق آلستوم, خیابان زنجان, خیابان سروش) که بهترین تاتو کار های خانم را نیز در بر دارد شما عزیزان میتوانید جهت دریافت مشاوره رایگان با همکاران ما تماس بگیرید.

پیمایش به بالا
Call Now Button